Switchcraft Inc. 5512S12P72
5512S12P72 picture photo
Mfg. Part Number
5512S12P72
Manufacturer
Product Category
Circular Cable Assemblies
Brief Description
CBL STR FEMALE-R/A MALE 12POS 6'
Datasheet Download
5512S12P72.pdf
Availability of 5512S12P72
QUANTITY
5512S12P72 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5512S12P72
Internal Part NumberEIS-5512S12P72
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCircular Cable Assemblies
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5512S12P72
Related Links5512S, 5512S12P72 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
5512S12P72 Details Description
Related parts for 5512S12P72
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3K OHM 0804 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2M OHM 8SIP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS SD 16-SSOP datasheet.pdf
SENSOR REED PCB 24MM T/H datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC XO 4.096MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf