Preci-Dip 558-10-388M26-001104
558-10-388M26-001104 picture photo
Mfg. Part Number
558-10-388M26-001104
Manufacturer
Product Category
Sockets for ICs, Transistors
Brief Description
BGA SURFACE MOUNT 1.27MM
Datasheet Download
558-10-388M26-001104.pdf
Availability of 558-10-388M26-001104
QUANTITY
558-10-388M26-001104 Order Process
Ship out your order
Specifications of 558-10-388M26-001104
Internal Part NumberEIS-558-10-388M26-001104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package15
Category Connectors, Interconnects
FamilySockets for ICs, Transistors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)558-10-388M26-001104
Related Links558-10-388, 558-10-388M26-001104 Datasheet, Preci-Dip Distributor
558-10-388M26-001104 Details Description
Related parts for 558-10-388M26-001104
RES 1.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP SILICON 15PF 5% 16V 0402 datasheet.pdf
BLOCK SPADE INSULKRIMP TAPED datasheet.pdf
POTENTIOMETER LINEAR datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 40 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
27+27 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
25A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf