Preci-Dip 558-10-420M26-001101
558-10-420M26-001101 picture photo
Mfg. Part Number
558-10-420M26-001101
Manufacturer
Product Category
Sockets for ICs, Transistors
Brief Description
PGA SOLDER TAIL 1.27MM
Datasheet Download
558-10-420M26-001101.pdf
Availability of 558-10-420M26-001101
QUANTITY
558-10-420M26-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 558-10-420M26-001101
Internal Part NumberEIS-558-10-420M26-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package15
Category Connectors, Interconnects
FamilySockets for ICs, Transistors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)558-10-420M26-001101
Related Links558-10-420, 558-10-420M26-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
558-10-420M26-001101 Details Description
Related parts for 558-10-420M26-001101
IC REG LDO 3.1V 0.3A SOT89-3 datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 16A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE D 7POS datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf