TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0812-6-9
55A0812-6-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A0812-6-9
Brief Description
55A PRIMARY/DUAL 8/ L
Datasheet Download
55A0812-6-9.pdf
Availability of 55A0812-6-9
QUANTITY
55A0812-6-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0812-6-9
Internal Part NumberEIS-55A0812-6-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0812-6-9
Related Links55A08, 55A0812-6-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A0812-6-9 Details Description
Related parts for 55A0812-6-9
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY CHOKE .250 6A datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 4KW 230V datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN TRS JACK STR SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf