TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0821-20-26/29
55A0821-20-26/29 picture photo
Mfg. Part Number
55A0821-20-26/29
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A0821-20-26/29.pdf
Availability of 55A0821-20-26/29
QUANTITY
55A0821-20-26/29 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0821-20-26/29
Internal Part NumberEIS-55A0821-20-26/29
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0821-20-26/29
55A0821-20-26/29 Details Description
Related parts for 55A0821-20-26/29
CABLE CLAMP AMBER 3/16" DIA datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SER 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC DATA/FAX CODEC 1CH 48-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
GRIP TIE 11"X.5" BLUE datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf