Luminus Devices Inc. SST-50-W57S-F21-GK200
SST-50-W57S-F21-GK200 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W57S-F21-GK200
Datasheet Download
SST-50-W57S-F21-GK200.pdf
Availability of SST-50-W57S-F21-GK200
QUANTITY
SST-50-W57S-F21-GK200 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W57S-F21-GK200
Internal Part NumberEIS-SST-50-W57S-F21-GK200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PCN Obsolescence/ EOLSST-50-W,SSR-50-W Devices 06/Dec/2013
SeriesSST-50
PackagingTray
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W57S-F21-GK200
Related LinksSST-50-W57, SST-50-W57S-F21-GK200 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W57S-F21-GK200 Details Description
Related parts for SST-50-W57S-F21-GK200
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN JACK PHONE 1/4" 2POS W/HDWR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X5R 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
LENS ASSEMBLY datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf