TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0821-20-26/29
55A0821-20-26/29 picture photo
Mfg. Part Number
55A0821-20-26/29
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A0821-20-26/29.pdf
Availability of 55A0821-20-26/29
QUANTITY
55A0821-20-26/29 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0821-20-26/29
Internal Part NumberEIS-55A0821-20-26/29
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0821-20-26/29
55A0821-20-26/29 Details Description
Related parts for 55A0821-20-26/29
CONN EDGECARD 72POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 16-QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
LED MINI LIGHT SOURCE 3W RYL BL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf