TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0832-24-9/93/96CS2275
55A0832-24-9/93/96CS2275 picture photo
Mfg. Part Number
55A0832-24-9/93/96CS2275
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A0832-24-9/93/96CS2275.pdf
Availability of 55A0832-24-9/93/96CS2275
QUANTITY
55A0832-24-9/93/96CS2275 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0832-24-9/93/96CS2275
Internal Part NumberEIS-55A0832-24-9/93/96CS2275
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0832-24-9/93/96CS2275
55A0832-24-9/93/96CS2275 Details Description
Related parts for 55A0832-24-9/93/96CS2275
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 50MA 25 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAS 16BIT LP 28-SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION DPP CAT4101A datasheet.pdf
CAP 33MF -20% +80% 5.5V SMD datasheet.pdf
RES 777 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf