TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1112-22-5L-5F929
55A1112-22-5L-5F929 picture photo
Mfg. Part Number
55A1112-22-5L-5F929
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A1112-22-5L-5F929.pdf
Availability of 55A1112-22-5L-5F929
QUANTITY
55A1112-22-5L-5F929 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1112-22-5L-5F929
Internal Part NumberEIS-55A1112-22-5L-5F929
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1112-22-5L-5F929
55A1112-22-5L-5F929 Details Description
Related parts for 55A1112-22-5L-5F929
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR PHASE 200-400VAC 35A datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 0.5A AC datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RSM8RS 24VDC SPDT/-COM 6A RL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 4POS TIN datasheet.pdf