TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1812-16-9-9
55A1812-16-9-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A1812-16-9-9
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A1812-16-9-9.pdf
Availability of 55A1812-16-9-9
QUANTITY
55A1812-16-9-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1812-16-9-9
Internal Part NumberEIS-55A1812-16-9-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1812-16-9-9
Related Links55A1812, 55A1812-16-9-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A1812-16-9-9 Details Description
Related parts for 55A1812-16-9-9
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 7.4"L X 7.4"W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf