TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1821-20-2/6-9
55A1821-20-2/6-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A1821-20-2/6-9
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
CABLE 20AWG SHIELDED
Datasheet Download
55A1821-20-2/6-9.pdf
Availability of 55A1821-20-2/6-9
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
55A1821-20-2/6-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1821-20-2/6-9
Internal Part NumberEIS-55A1821-20-2/6-9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable Type-
Number of Conductors-
Wire Gauge20 AWG
Conductor Strand-
Conductor Material-
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length-
Jacket Color-
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1821-20-2/6-9
55A1821-20-2/6-9 Details Description
Related parts for 55A1821-20-2/6-9
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
WAFER SW SP-11POS SHORTING datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
KEYPAD RUBBER 1X4" LOW PROFILE datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf