TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1831-20-2/4/6-9CS2275
55A1831-20-2/4/6-9CS2275 picture photo
Mfg. Part Number
55A1831-20-2/4/6-9CS2275
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A1831-20-2/4/6-9CS2275.pdf
Availability of 55A1831-20-2/4/6-9CS2275
QUANTITY
55A1831-20-2/4/6-9CS2275 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1831-20-2/4/6-9CS2275
Internal Part NumberEIS-55A1831-20-2/4/6-9CS2275
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1831-20-2/4/6-9CS2275
55A1831-20-2/4/6-9CS2275 Details Description
Related parts for 55A1831-20-2/4/6-9CS2275
IC SUPERVISOR 4.75V HIGH TO92 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 1MM 5POS datasheet.pdf
9 POS CMD TO 9 POS CMD 36" CBL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 BK 100' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS PNL MNT SKT datasheet.pdf