TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A2111-16-9-9
55A2111-16-9-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A2111-16-9-9
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A2111-16-9-9.pdf
Availability of 55A2111-16-9-9
QUANTITY
55A2111-16-9-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A2111-16-9-9
Internal Part NumberEIS-55A2111-16-9-9
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A2111-16-9-9
Related Links55A2111, 55A2111-16-9-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A2111-16-9-9 Details Description
Related parts for 55A2111-16-9-9
CONN FPC BOTTOM 39POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 340MA 1.44 OHM datasheet.pdf
GDT 260V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
PLIER/CUTTER/DRIVER 13PC W/BOX datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 3A SOT-223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.02K OHM 1% 30W datasheet.pdf
REVERSE POWER RELAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP 470 UF 20% 35 V datasheet.pdf