Vishay/BCcomponents F339X131533KFI2B0
F339X131533KFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X131533KFI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 10% 330VAC AXIA
Datasheet Download
F339X131533KFI2B0.pdf
Availability of F339X131533KFI2B0
QUANTITY
F339X131533KFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X131533KFI2B0
Internal Part NumberEIS-F339X131533KFI2B0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X131533KFI2B0
Related LinksF339X131, F339X131533KFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X131533KFI2B0 Details Description
Related parts for F339X131533KFI2B0
FITTING 4-WAY POLY CLR 2 X 2" datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 5.5A TSOP6 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CIRC TRPL 20TQFN datasheet.pdf
CONN HSG R/A INLINE PLUG 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.4VC 16SOIC datasheet.pdf
SR BTS STD 30 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 52.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf