TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A2141-22-MSL4-9CS2275
55A2141-22-MSL4-9CS2275 picture photo
Mfg. Part Number
55A2141-22-MSL4-9CS2275
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A2141-22-MSL4-9CS2275.pdf
Availability of 55A2141-22-MSL4-9CS2275
QUANTITY
55A2141-22-MSL4-9CS2275 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A2141-22-MSL4-9CS2275
Internal Part NumberEIS-55A2141-22-MSL4-9CS2275
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A2141-22-MSL4-9CS2275
55A2141-22-MSL4-9CS2275 Details Description
Related parts for 55A2141-22-MSL4-9CS2275
TERM SOLDER TURRET .328" .075"L datasheet.pdf
HEADER OPEN .030"DIA .900 52POS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 54SOIC datasheet.pdf
ENCODER OPT 16PPR 6.35MM D SHAFT datasheet.pdf
RES 5.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FAN 30X10MM 12VDC 1.9CFM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENSOR PRES 2PSI DIFF 3.3V SMT datasheet.pdf