TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A7237-18-6/9-9CS2627
55A7237-18-6/9-9CS2627 picture photo
Mfg. Part Number
55A7237-18-6/9-9CS2627
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A7237-18-6/9-9CS2627.pdf
Availability of 55A7237-18-6/9-9CS2627
QUANTITY
55A7237-18-6/9-9CS2627 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A7237-18-6/9-9CS2627
Internal Part NumberEIS-55A7237-18-6/9-9CS2627
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A7237-18-6/9-9CS2627
55A7237-18-6/9-9CS2627 Details Description
Related parts for 55A7237-18-6/9-9CS2627
Crystal 6.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 297 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
EVAL BOARD KSZ9031RNX datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 9800UF 100V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
LED 18MM WHITE 5V TAB PNL MNT datasheet.pdf