TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A8040-000-5D
55A8040-000-5D picture photo
Mfg. Part Number
55A8040-000-5D
Brief Description
55A PRIMARY/DUAL 8/ L
Datasheet Download
55A8040-000-5D.pdf
Availability of 55A8040-000-5D
QUANTITY
55A8040-000-5D Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A8040-000-5D
Internal Part NumberEIS-55A8040-000-5D
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A8040-000-5D
Related Links55A8040, 55A8040-000-5D Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A8040-000-5D Details Description
Related parts for 55A8040-000-5D
VARISTOR 387V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN DUST COVER 22POS MTA-156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
POWER STRIP 18" 20A 6OUT 15'C datasheet.pdf
LED PWR LIGHT SOURCE 3W BLUE datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.85V 0.2A 5DSBG datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf