TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55FA0514-24-7L-F993
55FA0514-24-7L-F993 picture photo
Mfg. Part Number
55FA0514-24-7L-F993
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
FILTERLINE PRIMARY
Datasheet Download
55FA0514-24-7L-F993.pdf
Availability of 55FA0514-24-7L-F993
QUANTITY
55FA0514-24-7L-F993 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55FA0514-24-7L-F993
Internal Part NumberEIS-55FA0514-24-7L-F993
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55FA0514-24-7L-F993
55FA0514-24-7L-F993 Details Description
Related parts for 55FA0514-24-7L-F993
RES 200 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA TO252-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 5POS SKT-WIRE .5M datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5V IN 12V OUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf