TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55FA0514-24-7LL-CS2880
55FA0514-24-7LL-CS2880 picture photo
Mfg. Part Number
55FA0514-24-7LL-CS2880
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
FILTERLINE PRIMARY
Datasheet Download
55FA0514-24-7LL-CS2880.pdf
Availability of 55FA0514-24-7LL-CS2880
QUANTITY
55FA0514-24-7LL-CS2880 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55FA0514-24-7LL-CS2880
Internal Part NumberEIS-55FA0514-24-7LL-CS2880
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55FA0514-24-7LL-CS2880
55FA0514-24-7LL-CS2880 Details Description
Related parts for 55FA0514-24-7LL-CS2880
RES 309K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W DO41 datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN RF 12V SOT-143 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.6A DPAK datasheet.pdf
RES 70.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 4W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
BNC-BNC STRT PLG RG-58 18" datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf