Eaton (formerly Cooper Bussmann) 55GFMNJD300E
55GFMNJD300E picture photo
Mfg. Part Number
55GFMNJD300E
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 5.5KV 300E DIN E RATED
Datasheet Download
55GFMNJD300E.pdf
Availability of 55GFMNJD300E
QUANTITY
55GFMNJD300E Order Process
Ship out your order
Specifications of 55GFMNJD300E
Internal Part NumberEIS-55GFMNJD300E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55GFMNJD300E
Related Links55GFMN, 55GFMNJD300E Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
55GFMNJD300E Details Description
Related parts for 55GFMNJD300E
CAP CER 0.015UF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 3:5 2.7V 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 167MA 9.28 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN Y-JOINT SOCKT 2M CABLE M12 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 6.5A SOT-26 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
KIT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A 2DSN datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf