TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0111-20-91CS2502
55PC0111-20-91CS2502 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0111-20-91CS2502
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55PC0111-20-91CS2502.pdf
Availability of 55PC0111-20-91CS2502
QUANTITY
55PC0111-20-91CS2502 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0111-20-91CS2502
Internal Part NumberEIS-55PC0111-20-91CS2502
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0111-20-91CS2502
55PC0111-20-91CS2502 Details Description
Related parts for 55PC0111-20-91CS2502
IDC CABLE - MDK14K/MC14M/MDK14K datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 40A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SSO-2 datasheet.pdf
ANVIL BASE PACKAGED M5298-4-1 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
TACHOMETER LED 6 CHAR 115V PANEL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf
CTV 15C 14#20 1#16 PIN J/N REC datasheet.pdf
680UF 250V 25X45MM 85C 5000H datasheet.pdf