TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0213-10-4
55PC0213-10-4 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0213-10-4
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55PC0213-10-4.pdf
Availability of 55PC0213-10-4
QUANTITY
55PC0213-10-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0213-10-4
Internal Part NumberEIS-55PC0213-10-4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0213-10-4
Related Links55PC02, 55PC0213-10-4 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55PC0213-10-4 Details Description
Related parts for 55PC0213-10-4
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 6 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 35 I/O 49CBGA datasheet.pdf
RES 856 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 65.5 OHM 1W .05% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG SS 10POS STRT W/PIN datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W datasheet.pdf