TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0221-18-6/9
55PC0221-18-6/9 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0221-18-6/9
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55PC CABLE
Datasheet Download
55PC0221-18-6/9.pdf
Availability of 55PC0221-18-6/9
QUANTITY
55PC0221-18-6/9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0221-18-6/9
Internal Part NumberEIS-55PC0221-18-6/9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0221-18-6/9
55PC0221-18-6/9 Details Description
Related parts for 55PC0221-18-6/9
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.16A 94 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 18PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf