TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0231-12-3/6/9
55PC0231-12-3/6/9 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0231-12-3/6/9
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55PC CABLE
Datasheet Download
55PC0231-12-3/6/9.pdf
Availability of 55PC0231-12-3/6/9
QUANTITY
55PC0231-12-3/6/9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0231-12-3/6/9
Internal Part NumberEIS-55PC0231-12-3/6/9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0231-12-3/6/9
55PC0231-12-3/6/9 Details Description
Related parts for 55PC0231-12-3/6/9
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
TRACER 1 3/4" BLACK W/WHITE 30' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR METAL STRIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf