TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC2221-16-2/6-9CS2502
55PC2221-16-2/6-9CS2502 picture photo
Mfg. Part Number
55PC2221-16-2/6-9CS2502
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Datasheet Download
55PC2221-16-2/6-9CS2502.pdf
Availability of 55PC2221-16-2/6-9CS2502
QUANTITY
55PC2221-16-2/6-9CS2502 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC2221-16-2/6-9CS2502
Internal Part NumberEIS-55PC2221-16-2/6-9CS2502
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC2221-16-2/6-9CS2502
55PC2221-16-2/6-9CS2502 Details Description
Related parts for 55PC2221-16-2/6-9CS2502
FIXED IND 680UH 280MA 2.07 OHM datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 6P6C TO 6P6C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS .156 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS WHITE datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 5V 34.5MM CHASSIS datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf