TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC6001-20-2/4/6-9-9
55PC6001-20-2/4/6-9-9 picture photo
Mfg. Part Number
55PC6001-20-2/4/6-9-9
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55PC CABLE
Datasheet Download
55PC6001-20-2/4/6-9-9.pdf
Availability of 55PC6001-20-2/4/6-9-9
QUANTITY
55PC6001-20-2/4/6-9-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC6001-20-2/4/6-9-9
Internal Part NumberEIS-55PC6001-20-2/4/6-9-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC6001-20-2/4/6-9-9
55PC6001-20-2/4/6-9-9 Details Description
Related parts for 55PC6001-20-2/4/6-9-9
LED MATRIX 5X7 0.7" HI-EFF RED datasheet.pdf
MIRROR INSP STAINLESS 10MM #0 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CRIMP CONTACT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CTV 99C 97#22D 2#8(TWIN) SKT R datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf