3M 5602-11-0142A-800
5602-11-0142A-800 picture photo
Mfg. Part Number
5602-11-0142A-800
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
CABLE SATA 3.0 R/A-R/A 0.80M
Datasheet Download
5602-11-0142A-800.pdf
Availability of 5602-11-0142A-800
QUANTITY
5602-11-0142A-800 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5602-11-0142A-800
Internal Part NumberEIS-5602-11-0142A-800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents3M System Integrator Program Case Study
Product Training ModulesTwin Axial Cable Assembly for PCI Express Extended Card Applications
Featured ProductTwin Axial Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series5602
Cable ConnectorsSATA
Number of Positions7
Connector TypeReceptacle, Right Angle to Receptacle, Right Angle
GenderFemale to Female
Fastening TypePush-Pull
Features-
Cable TypeFlat, Twin Axial
UsageInternal
Length2.62' (800mm)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5602-11-0142A-800
Related Links5602-11-, 5602-11-0142A-800 Datasheet, 3M Distributor
5602-11-0142A-800 Details Description
Related parts for 5602-11-0142A-800
IC OPAMP GP 4.5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SOCKET TORX TR T7S 1.65" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 3A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 27POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.787 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 13"X5" RED/BLK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf