3M 5602-12-0142A-000
5602-12-0142A-000 picture photo
Mfg. Part Number
5602-12-0142A-000
Brief Description
CABLE SATA 3.0 R/A-ST 1.0M
Datasheet Download
5602-12-0142A-000.pdf
Availability of 5602-12-0142A-000
QUANTITY
5602-12-0142A-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5602-12-0142A-000
Internal Part NumberEIS-5602-12-0142A-000
Number of Positions7
Connector TypeReceptacle to Receptacle, Right Angle
UsageInternal
Length3.28' (1.00m)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5602-12-0142A-000
Related Links5602-12-, 5602-12-0142A-000 Datasheet, 3M Distributor
5602-12-0142A-000 Details Description
Related parts for 5602-12-0142A-000
CONN RCPT .100" 50POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 600VDC SCREW datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.5% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIGITAL OUTPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS GOLD datasheet.pdf
RES 560 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf