3M 5602-34-0142A-500
5602-34-0142A-500 picture photo
Mfg. Part Number
5602-34-0142A-500
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
HI ROUTABLTY INTRNAL SATA CBL AS
Datasheet Download
5602-34-0142A-500.pdf
Availability of 5602-34-0142A-500
QUANTITY
5602-34-0142A-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5602-34-0142A-500
Internal Part NumberEIS-5602-34-0142A-500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents3M System Integrator Program Case Study
Product Training ModulesTwin Axial Cable Assembly for PCI Express Extended Card Applications
Featured ProductTwin Axial Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series5602
Cable ConnectorsSATA
Number of Positions7
Connector TypeReceptacle to Receptacle, Right Angle
GenderFemale to Female
Fastening TypeLatch Lock
Features-
Cable TypeFlat, Twin Axial
UsageInternal
Length1.64' (500.00mm)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5602-34-0142A-500
Related Links5602-34-, 5602-34-0142A-500 Datasheet, 3M Distributor
5602-34-0142A-500 Details Description
Related parts for 5602-34-0142A-500
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-DIP datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE MIDGET IND T/D 15A 125V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 5.0MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
RES 174 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 40W datasheet.pdf