3M 5602-34-0142A-800
5602-34-0142A-800 picture photo
Mfg. Part Number
5602-34-0142A-800
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
HI ROUTABLTY INTRNAL SATA CBL AS
Datasheet Download
5602-34-0142A-800.pdf
Availability of 5602-34-0142A-800
QUANTITY
5602-34-0142A-800 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5602-34-0142A-800
Internal Part NumberEIS-5602-34-0142A-800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents3M System Integrator Program Case Study
Product Training ModulesTwin Axial Cable Assembly for PCI Express Extended Card Applications
Featured ProductTwin Axial Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series5602
Cable ConnectorsSATA
Number of Positions7
Connector TypeReceptacle to Receptacle, Right Angle
GenderFemale to Female
Fastening TypeLatch Lock
Features-
Cable TypeFlat, Twin Axial
UsageInternal
Length2.62' (800mm)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5602-34-0142A-800
Related Links5602-34-, 5602-34-0142A-800 Datasheet, 3M Distributor
5602-34-0142A-800 Details Description
Related parts for 5602-34-0142A-800
CONN HEADER 3POS .250 RTANG TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf