3M 5602-44-0142A-500
5602-44-0142A-500 picture photo
Mfg. Part Number
5602-44-0142A-500
Brief Description
SATA 3.0 ST-ST LATCH 30AWG 0.50M
Datasheet Download
5602-44-0142A-500.pdf
Availability of 5602-44-0142A-500
QUANTITY
5602-44-0142A-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5602-44-0142A-500
Internal Part NumberEIS-5602-44-0142A-500
Featured ProductTwin Axial Cables
Standard Package1,000
Number of Positions7
Connector TypeReceptacle to Receptacle
GenderFemale to Female
Fastening TypeLatch Lock
UsageInternal
Length1.64' (500.00mm)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C