Switchcraft Inc. 5610S10S36
5610S10S36 picture photo
Mfg. Part Number
5610S10S36
Manufacturer
Product Category
Circular Cable Assemblies
Brief Description
CABLE STR FEMALE-FEMALE 10POS 3'
Datasheet Download
5610S10S36.pdf
Availability of 5610S10S36
QUANTITY
5610S10S36 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5610S10S36
Internal Part NumberEIS-5610S10S36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCircular Cable Assemblies
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5610S10S36
Related Links5610S, 5610S10S36 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
5610S10S36 Details Description
Related parts for 5610S10S36
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LEVER ARM W/NYLON ROLLER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
30M HIGH FLEX MOTOR POWER CABL datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON GREEN CONCAVE datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 300MA 530 MOHM datasheet.pdf