Bourns Inc. CR0603-FX-8451ELF
CR0603-FX-8451ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-8451ELF
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-8451ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-8451ELF
QUANTITY
CR0603-FX-8451ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-8451ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-8451ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-8451ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-8451ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-8451ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-8451ELF
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 39A 0.24 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8UDFN datasheet.pdf
WRENCH FOR ADPT KITS (PER 2) datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf