Switchcraft Inc. 5612P12S144
5612P12S144 picture photo
Mfg. Part Number
5612P12S144
Manufacturer
Product Category
Circular Cable Assemblies
Brief Description
CABLE STR MALE-FEMALE 12POS 12'
Datasheet Download
5612P12S144.pdf
Availability of 5612P12S144
QUANTITY
5612P12S144 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5612P12S144
Internal Part NumberEIS-5612P12S144
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCircular Cable Assemblies
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5612P12S144
Related Links5612P, 5612P12S144 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
5612P12S144 Details Description
Related parts for 5612P12S144
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES MO 3W 18K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K BYTE-PROG 32-LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.34A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.54M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf