Vishay/BCcomponents 561R1DF0T15
561R1DF0T15 picture photo
Mfg. Part Number
561R1DF0T15
Brief Description
CAP CER 150PF 1KV N2000 RADIAL
Datasheet Download
561R1DF0T15.pdf
Availability of 561R1DF0T15
QUANTITY
561R1DF0T15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 561R1DF0T15
Internal Part NumberEIS-561R1DF0T15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientN2000
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.252" Dia (6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)561R1DF0T15
Related Links561R1, 561R1DF0T15 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
561R1DF0T15 Details Description
Related parts for 561R1DF0T15
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 40 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 15POS datasheet.pdf
RES SMD 4.93K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
IC ADC DUAL 16BIT 25MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1562MHZ 6-CLCC datasheet.pdf