Vishay/BCcomponents 562R0C0CK102EH332M
562R0C0CK102EH332M picture photo
Mfg. Part Number
562R0C0CK102EH332M
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
562R0C0CK102EH332M.pdf
Availability of 562R0C0CK102EH332M
QUANTITY
562R0C0CK102EH332M Order Process
Ship out your order
Specifications of 562R0C0CK102EH332M
Internal Part NumberEIS-562R0C0CK102EH332M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCera-Mite 562R
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)562R0C0CK102EH332M
Related Links562R0C0CK, 562R0C0CK102EH332M Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
562R0C0CK102EH332M Details Description
Related parts for 562R0C0CK102EH332M
IC REG SGL LNB CONTROL 32-QFN datasheet.pdf
FERRITE BEAD 90 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 12"W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 10MM datasheet.pdf
IC FPGA 80 I/O 100PQFP datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf