Vishay/BCcomponents 564RC0GAJ602EG150J
564RC0GAJ602EG150J picture photo
Mfg. Part Number
564RC0GAJ602EG150J
Brief Description
CAP CER 15PF 6KV NP0 RADIAL
Datasheet Download
564RC0GAJ602EG150J.pdf
Availability of 564RC0GAJ602EG150J
QUANTITY
564RC0GAJ602EG150J Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RC0GAJ602EG150J
Internal Part NumberEIS-564RC0GAJ602EG150J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RC0GAJ602EG150J
Related Links564RC0GAJ, 564RC0GAJ602EG150J Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RC0GAJ602EG150J Details Description
Related parts for 564RC0GAJ602EG150J
RES SMD 82 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE PQ 5.7UH N95 datasheet.pdf
LED LUXEON SMD datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/15/180G 1.5SN BK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf