Vishay/BCcomponents 564RC0GAJ602EJ180J
564RC0GAJ602EJ180J picture photo
Mfg. Part Number
564RC0GAJ602EJ180J
Brief Description
CAP CER 18PF 6KV NP0 RADIAL
Datasheet Download
564RC0GAJ602EJ180J.pdf
Availability of 564RC0GAJ602EJ180J
QUANTITY
564RC0GAJ602EJ180J Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RC0GAJ602EJ180J
Internal Part NumberEIS-564RC0GAJ602EJ180J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RC0GAJ602EJ180J
Related Links564RC0GAJ, 564RC0GAJ602EJ180J Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RC0GAJ602EJ180J Details Description
Related parts for 564RC0GAJ602EJ180J
RES SMD 4.53K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TIMER INTERVAL MULTI RANGE DIN datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 24V datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf