Vishay/BCcomponents 564RY5FRK202EC221K
564RY5FRK202EC221K picture photo
Mfg. Part Number
564RY5FRK202EC221K
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV Y5F RADIAL
Datasheet Download
564RY5FRK202EC221K.pdf
Availability of 564RY5FRK202EC221K
QUANTITY
564RY5FRK202EC221K Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RY5FRK202EC221K
Internal Part NumberEIS-564RY5FRK202EC221K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientY5F
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesLow Dissipation Factor
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RY5FRK202EC221K
Related Links564RY5FRK, 564RY5FRK202EC221K Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RY5FRK202EC221K Details Description
Related parts for 564RY5FRK202EC221K
JUMPER-H1500TR/A2015R/X 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS .156 datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC SWITCH SGL SPDT 2:1 8FLIPCHIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MODULE FEMALE 25POS CRIMP datasheet.pdf