Vishay/BCcomponents 564RY5UAJ501EP103M
564RY5UAJ501EP103M picture photo
Mfg. Part Number
564RY5UAJ501EP103M
Brief Description
CAP CER 10000PF 250V RADIAL
Datasheet Download
564RY5UAJ501EP103M.pdf
Availability of 564RY5UAJ501EP103M
QUANTITY
564RY5UAJ501EP103M Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RY5UAJ501EP103M
Internal Part NumberEIS-564RY5UAJ501EP103M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RY5UAJ501EP103M
Related Links564RY5UAJ, 564RY5UAJ501EP103M Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RY5UAJ501EP103M Details Description
Related parts for 564RY5UAJ501EP103M
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA Signage 40-VQFN (6x6) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100CBGA datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 1A SCREW datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf