API Technologies Corp 56F527-012
56F527-012 picture photo
Mfg. Part Number
56F527-012
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
CONN MICRO-D PLUG
Datasheet Download
56F527-012.pdf
Availability of 56F527-012
QUANTITY
56F527-012 Order Process
Ship out your order
Specifications of 56F527-012
Internal Part NumberEIS-56F527-012
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)56F527-012
Related Links56F52, 56F527-012 Datasheet, API Technologies Corp Distributor
56F527-012 Details Description
Related parts for 56F527-012
IDC CABLE - MPK60K/MC60G/MPK60K datasheet.pdf
BOARD EVAL SI2493 + SI3008 24PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 100A D2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1507 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTROL DUAL 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
.125 BLADE CAP HOUSING datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 15A SO8FL datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.12UF RADIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 19.2W datasheet.pdf