FFF 57102-F08-11ULF
57102-F08-11ULF picture photo
Mfg. Part Number
57102-F08-11ULF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
57102-F08-11ULF.pdf
Availability of 57102-F08-11ULF
QUANTITY
57102-F08-11ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 57102-F08-11ULF
Internal Part NumberEIS-57102-F08-11ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package26
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)57102-F08-11ULF
Related Links57102-F, 57102-F08-11ULF Datasheet, FFF Distributor
57102-F08-11ULF Details Description
Related parts for 57102-F08-11ULF
IC REG BOOST ADJ 0.6A TSOT23 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 150MA DP 8-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 20-22AWG RED datasheet.pdf
78K0 FX2 IECUBE 80 TQFP T-TYPE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
VRAL GEARBOX 3:1 FRAMEC 70MM datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf