FFF 57102-G06-25U
57102-G06-25U picture photo
Mfg. Part Number
57102-G06-25U
Brief Description
MINITEK UNSHR HDR
Datasheet Download
57102-G06-25U.pdf
Availability of 57102-G06-25U
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
57102-G06-25U Order Process
Ship out your order
Specifications of 57102-G06-25U
Internal Part NumberEIS-57102-G06-25U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
PCN Obsolescence/ EOLBasics+ Non Rohs 25/Jul/2007
Standard Package11
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)57102-G06-25U
Related Links57102-, 57102-G06-25U Datasheet, FFF Distributor
57102-G06-25U Details Description
Related parts for 57102-G06-25U
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 16MM KEYCODE 010 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 100KHZ 8TDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING SLATE 25' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 104MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
BERGSTIK STACKING datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf