FFF 57102-G08-15ULF
57102-G08-15ULF picture photo
Mfg. Part Number
57102-G08-15ULF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
57102-G08-15ULF.pdf
Availability of 57102-G08-15ULF
QUANTITY
57102-G08-15ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 57102-G08-15ULF
Internal Part NumberEIS-57102-G08-15ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package19
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)57102-G08-15ULF
Related Links57102-G, 57102-G08-15ULF Datasheet, FFF Distributor
57102-G08-15ULF Details Description
Related parts for 57102-G08-15ULF
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
ASSY Z-DOK+6 ADAPTER BRD 40PR datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
PAC-CTLX-SD25-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
762 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8 OHM 1% 15W datasheet.pdf