Dialight 586220C203F
586220C203F picture photo
Mfg. Part Number
586220C203F
Brief Description
LED WEDGE BASED T3 1/4 WHITE
Datasheet Download
586220C203F.pdf
Availability of 586220C203F
QUANTITY
586220C203F Order Process
Ship out your order
Specifications of 586220C203F
Internal Part NumberEIS-586220C203F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series586
Can Replace Lamps-
Size / DimensionT - 3 1/4
Wavelength-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)13V
Base Type-
ColorWhite
Millicandela Rating-
ConfigurationSingle
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)586220C203F
Related Links58622, 586220C203F Datasheet, Dialight Distributor
586220C203F Details Description
Related parts for 586220C203F
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 220VAC 125VDC datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 125V C-ROLL PLNGR datasheet.pdf
OSC XO 28.63636MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC TRI OUT 5,15,-15V datasheet.pdf
TRANS WIMAX PWR LDMOS SOT608B datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf