FFF 59112-G34-25-111LF
59112-G34-25-111LF picture photo
Mfg. Part Number
59112-G34-25-111LF
Brief Description
CONN STACKER 50POS 2MM T/H
Datasheet Download
59112-G34-25-111LF.pdf
Availability of 59112-G34-25-111LF
QUANTITY
59112-G34-25-111LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59112-G34-25-111LF
Internal Part NumberEIS-59112-G34-25-111LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.555" (14.10mm)
Length - Post (Mating)0.098" (2.50mm)
Length - Stack Height0.437" (11.10mm)
Length - Tail0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59112-G34-25-111LF
Related Links59112-G34, 59112-G34-25-111LF Datasheet, FFF Distributor
59112-G34-25-111LF Details Description
Related parts for 59112-G34-25-111LF
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
LIGHT PIPE 5-1000 CLEAR datasheet.pdf
CONN RECEPT 16POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN 24AWG GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.018 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DISPLAY RES TOUCH 3.5" QVGA SGT datasheet.pdf