Yageo 9T06031A1913BBHFT
9T06031A1913BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1913BBHFT
Brief Description
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1913BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1913BBHFT
QUANTITY
9T06031A1913BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1913BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1913BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1913BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1913BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1913BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1913BBHFT
CAP CER 180PF 300V 1111 datasheet.pdf
IC FPGA 89 I/O 132CSBGA datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 35MA 37 OHM SMD datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 600VAC datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf