FFF 59112-T36-20-113LF
59112-T36-20-113LF picture photo
Mfg. Part Number
59112-T36-20-113LF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
59112-T36-20-113LF.pdf
Availability of 59112-T36-20-113LF
QUANTITY
59112-T36-20-113LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59112-T36-20-113LF
Internal Part NumberEIS-59112-T36-20-113LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Number of Positions40
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.673" (17.10mm)
Length - Post (Mating)0.130" (3.30mm)
Length - Stack Height0.445" (11.30mm)
Length - Tail0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59112-T36-20-113LF
Related Links59112-T36, 59112-T36-20-113LF Datasheet, FFF Distributor
59112-T36-20-113LF Details Description
Related parts for 59112-T36-20-113LF
CONN HEADER 24POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E BLUE 50' datasheet.pdf
GDT 230V 15% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 24 POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf