Susumu RG3216N-8202-C-T5
RG3216N-8202-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-8202-C-T5
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-8202-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-8202-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-8202-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-8202-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-8202-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-8202-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-8202-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-8202-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-8202-C-T5
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
Connector Header 25 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf