FFF 59112-T40-04-150LF
59112-T40-04-150LF picture photo
Mfg. Part Number
59112-T40-04-150LF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
59112-T40-04-150LF.pdf
Availability of 59112-T40-04-150LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
59112-T40-04-150LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59112-T40-04-150LF
Internal Part NumberEIS-59112-T40-04-150LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.831" (21.10mm)
Length - Post (Mating)0.142" (3.60mm)
Length - Stack Height0.590" (15.00mm)
Length - Tail0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59112-T40-04-150LF
Related Links59112-T40, 59112-T40-04-150LF Datasheet, FFF Distributor
59112-T40-04-150LF Details Description
Related parts for 59112-T40-04-150LF
ESD HANDLER 10X6-1/2X2-1/4 datasheet.pdf
KEYING RECEPTACLE MODULE- 12MM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V ITO220 datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR 3A 32VDC ROCKER datasheet.pdf